Endosushi 23.09.2021, godz. 18:00

Wspólne pomaganie przypadło do gustu Uczestnikom poprzednich edycji Endomeeting.

W 2021 roku ponownie odbędzie się seminarium charytatywne ENDOSUSHI.
Podczas krótkich prelekcji przy lampce wina oraz rolkach pysznego sushi, wesprzemy Fundację LOREM.
Wizja LOREM, to dążenie do stworzenia najlepszego wsparcia terapeutycznego dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych z różnymi niepełnosprawnościami. Dzięki pracy osób zaangażowanych w działanie Fundacji – powstał w Łodzi pierwszy Terapeutyczny Dom Treningowy, który wspomaga rozwój i utrzymywanie umiejętności w zakresie czynności dnia codziennego i funkcjonowaniu w życiu społecznym.

Spotkanie ENDOSUSHI przeznaczone jest wyłącznie dla Uczestników konferencji Endomeeting.

Liczymy na Waszą obecność i hojność!

Prelegenci:

Artur Sienkiewicz:

Absolwent Akademii Medycznej we Wrocławiu. Członek Polskiego Towarzystwa Endodontycznego.
Leczenie stomatologiczne pod mikroskopem wykonuje od 2004 roku. Endodoncja, stomatologia estetyczna, protetyka, implantoprotetyka a w szczególności mikrofotografia stomatologiczna to dziedziny, które go pasjonują. Od 2010 prowadzi autorskie szkolenia z zakresu endodoncji, stomatologii adhezyjnej oraz fotografii pod mikroskopem dla innych lekarzy stomatologów. W 2013 roku uzyskał elitarną rekomendację Polskiego Towarzystwa Endodontycznego. Współzałożyciel i administrator prestiżowego forum dla aktywnych stomatologów Dentopraktyk.pl.Swoje umiejętności i kwalifikacje zawodowe stale pogłębia biorąc udział w licznych kursach i szkoleniach. Interesuje się kuchniami świata – jego popisową potrawą jest sushi, które często przyrządza dla znajomych.

Marta Maciak:

ukończyła Uniwersytet Medyczny w Białymstoku. W 2007 roku uzyskała specjalizację ze stomatologii zachowawczej z endodoncją. W latach 2004-2009 pracowała w Zakładzie Stomatologii Zachowawczej Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, a w 2009 roku uzyskała tytuł doktora nauk medycznych. W 2019 roku otrzymała tytuł Specjalisty Medycyny Estetycznej, Cerificate of International Fellowship Academy of Laser Dentistry (ALD) oraz Proffesional Diploma in Advanced Laser Dentistry (BAIRD). Jest Prezesem Academy of Laser Dentistry Study Club Poland, członkiem Academy of Laser Dentistry (ALD), Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego (PTS), Polskiego Towarzystwa Endodontycznego (PTE), Polskiego Stowarzyszenia Stomatologii Laserowej (PTSL). Zasiada w radzie naukowej czasopisma SMILE i PREVENTION. Od 2005 roku prowadzi wykłady i szkolenia praktyczne dla lekarzy stomatologów w Polsce i na świecie z zakresu endodoncji i stomatologii estetycznej i laserowej. Wykonuje zabiegi endodontyczne na bardzo wysokim poziomie z użyciem mikroskopu, najnowszych narzędzi rotacyjnych, SAF oraz laserów, zgodnie z zasadami stomatologii opartej na faktach (EBD).

Temat:
Skuteczna dezynfekcja kanałów korzeniowych. Czy jest to możliwe?

Wykład poświęcony jest nowoczesnym możliwościom skutecznej dezynfekcji systemu kanałów korzeniowych z wykorzystaniem najnowszych osiągnięć, w tym również laserów.
Nowoczesna endodoncja jest jedną z najtrudniejszych dziedzin stomatologii ze względu na skomplikowaną anatomię systemu kanałowego utrudniającą jego prawidłową dezynfekcję. Opracowanie kanałów tylko przy pomocy narzędzi rotacyjnych, czy recyprokalnych nie zapewenia usunięcia 100% patogenów. W wykładzie zostaną przedstawione różne możliwości skutecznego odkażenia kanałów, z wykorzystaniem technologii laserowych

Podczas wykładu uczestnik dowie się:

  • jak prawidłowo opracować i zdezynfekować system kanałów
  • jak dobrać procedury w zależności od sytuacji klinicznej

Jakub Wiśniewski:

Absolwent Akademii Medycznej w Warszawie (obecnie Uniwersytet Medyczny w Warszawie). Od ponad 12 lat specjalizuje się m.in. w endodoncji mikroskopowej i protetyce. Uczestnik licznych szkoleń i konferencji krajowych, jak i międzynarodowych. Autor publikacji z zakresu endodoncji, wykładowca z zakresu fotografii stomatologicznej. Aktywny członek Dental Masters Group i Master Level Guide – grup naukowych zrzeszających najlepszych lekarzy i wykładowców z Polski. W wolnym czasie zajmuje się fotografią, miłośnik squasha i wakeboardu.

Piotr Puchała:

Dr Piotr Puchała jest pasjonatem praktykiem w dziedzinie endodoncji mikroskopowej i mikrochirurgii. Od 2006 roku wykonuje leczenie endodontyczne pod mikroskopem. W codziennej pracy wykorzystuje najbardziej zaawansowany technologicznie mikroskop stomatologiczny OPMI PROergo firmy Carl Zeiss. Autor licznych artykułów prasowych z zakresu endodoncji. Członek Ogólnopolskiego stowarzyszenia Implantologii Stomatologicznej (OSIS), Europejskiego Towarzystwa Implantologii Stomatologicznej (EDI), Polskiego Towarzystwa Endodontycznego (PTE) i Europejskiego Towarzystwa Endodontycznego (ESE). W 2010 roku uzyskał certyfikat Curriculum Endodontycznego Polskiego Towarzystwa Endodontycznego. Aktywny członek Polskiej Akademii Stomatologii Estetycznej (PASE). W 2009 roku stworzył koncepcję mikroskopowych szkoleń praktycznych z wykorzystaniem samodzielnie zaprojektowanych i wykonanych fantomów endodontycznych naśladujących warunki pracy klinicznej. Jako jeden z pierwszych na świecie zastosował złote powłoki na stopie niklowo-tytanowym (NiTi) całkowicie zmieniające właściwości narzędzi rotacyjnych. Badania nad powłokami zaowocowały wprowadzeniem klamer do koferdamu w kolorze czarnym i złotym, dzięki którym fotografia stomatologiczna zyskała nowy wymiar. Współtwórca poradników odważnych lekarzy w książkach wydawnictwa Kaszamanna „Dlaczego dorośli mają dziwne zęby?”, „Dlaczego dzieci jedzą śmieci” i „Dlaczego dorośli mają dziwne zęby?, Wydanie II bardziej zazębiste”. Wielokrotnie nagradzany tytułem post of the week w grupie Style Italiano Endodontic. W 2016 roku post Dr Puchała obrazujący kompleksowe leczenie endodontyczne został wybrany jednym z 3 najlepszych spośród setek przypadków grupy Style Italiano Endodontics.