Spyros Floratos received his DMD degree from the University of Thessaloniki Dental School, Greece in 2001. He completed his Graduate Program in Endodontics and Endodontic Microsurgery at the University of Pennsylvania School of Dental Medicine, USA in 2009. He is an Adjunct Assistant Professor at the Endodontic Department, University of Pennsylvania and affiliated to the Endodontic Department, University of Athens Dental School. He is also an Active Duty Officer in the Greek Navy and Director of the Endodontic Department of the Athens Naval Hospital in Greece. Dr Floratos is the author of 3 chapters in Professor Kim & Kratchman’s textbook ‘Microsurgery in Endodontics’ published last year. He has presented in endodontic meetings in USA and Europe and has published in national and international endodontic journals.
Dr Božidar Brkovic (DMD, MSc, PhD) jest profesorem Chirurgii Szczękowo-twarzowej, Stomatologii Implantologicznej oraz Anestezji Stomatologicznej na Uniwersytecie w Belgradzie, pracującym tu od 1998 roku.
Ukończył specjalizację z chirurgii stomatologicznej na tej samej uczelni w 2004 roku. W latach 2006-2007 uczestniczył w programie stażu podoktoranckiego w Katedrze Chirurgii Szczękowej i Szczękowo-Twarzowej, Wydziału Stomatologii Uniwersytetu w Toronto w Kanadzie, a także w programie Scholar w Zakładzie Patologii Jamy Ustnej i Szczękowo-Twarzowej, School of Dentistry, University of Minnesota, koncentrując się w nim na implantologii i leczeniu regeneracyjnym kości i tkanek miękkich.
W tej dziedzinie prof. Brkovic uczestniczył również w wielu programach badawczych dotyczących obserwacji zjawiska regeneracji tkanek jamy ustnej na poziomie molekularnym, komórkowym i tkankowym u pacjentów zdrowych i chorych na cukrzycę. Badania na modelach zwierzęcych wykonywał we współpracy z University of Liege (Belgia), University of Tampere (Finlandia) oraz firmami Dentsply Sirona, Straumann i Nobel Biocare.
Szczególnie zaangażował się w we współpracę z firmą Septodont. Projekt badawczy obejmował 2 granty dotyczące zagadnień regeneracji kości oraz znieczulenia miejscowego w przypadkach eksperymentalnych i klinicznych.Opublikował 32 oryginalne artykuły, kilka rozdziałów, jest także autorem wielu książek i zaprezentował ponad 90 wykładów podczas międzynarodowych kongresów oraz sympoziów. Profesor Brković to mentor 10 wybitnych prac doktorskich, będących częścią kilku krajowych i międzynarodowych projektów naukowych. Od lat zajmuje pozycję opiniotwórczego lidera, nadzorującego merytorycznie kursy kliniczne i edukacyjne dla firm Septodont oraz AstraTech Implant System.
Prof Brkovic jest członkiem prestiżowego ITI od 2008 roku. Obecnie zajmuje stanowisko profesora zintegrowanych i podyplomowych programów chirurgii stomatologicznej, implantologii i anestezji stomatologicznej na Uniwersytecie w Belgradzie.
Wojciech Wilkoński jest autorem i współautorem ponad 50 publikacji naukowych oraz jest uznanym wykładowcą. Jego głównym zainteresowaniem jest stomatologia zachowawcza i endodoncja. Ukończył studia na Oddziale Stomatologicznym Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w 2004 roku. Już w trakcie studiów aktywnie uczestniczył w Studenckim Towarzystwie Naukowym przy Katedrze Propedeutyki Stomatologii Zachowawczej, a wyniki Jego pierwszych badań naukowych zostały opublikowane w 2003 roku w prasie oraz zaprezentowane na międzynarodowej konferencji naukowej IADR. Od tamtej pory stale pogłębia swoją wiedzę i umiejętności na licznych kursach i konferencjach naukowych krajowych i zagranicznych. W 2010 roku uzyskał tytuł doktora nauk medycznych na podstawie pracy badawczej z endodoncji. W 2011 z Jego inicjatywy oficjalnie powołano do życia Dział Badawczy Polskiego Towarzystwa Endodontycznego, w obrębie którego zajmuje się prowadzeniem badań naukowych z zakresu endodoncji. Wojciech Wilkoński praktykuje w prywatnym gabinecie stomatologicznym w Wadowicach. Poza pracą kliniczną oraz badawczą zajmuje się prowadzeniem kursów oraz wykładów w Polsce i za granicą. Jest zwolennikiem i krzewicielem EBD, czyli stomatologii opartej na dowodach i faktach naukowych.
Gianluca Plotino was born in 1978 in Rome, Italy. He graduated in dentistry from the Catholic University of Sacred Heart in 2002, obtained his PhD in 2009 and received the certification to be Professor of II level in 2017. He received several international prizes, published more that 80 articles in scientific peer-reviewed journals on different endodontic and restorative topics and contributed with numerous chapters in textbooks. Gianluca Plotino is Associate Editor of the Italian Journal of Endodontics and part of the Editorial Board of several other journals. He is certified member of the European Society of Endodontology (ESE), International Member of the American Association of Endodontists (AAE), active member of the Italian Academy of Endodontics (AIE) and the Italian Society of Conservative Dentistry (SIDOC). Dr. Plotino gives lectures and courses worldwide and he also works in his own private practice limited to endodontics and restorative dentistry in Rome, Italy.
Dr Buga jest specjalistą w dziedzinie zaawansowanej endodoncji mikroskopowej i nowoczesnych technik stomatologicznych, praktykującym w prywatnym gabinecie w Kiszyniowie w Mołdawii. Państwowy Uniwersytet Medyczny i Farmaceutyczny ukończył z wyróżnieniem. Od tamtej pory nie przestaje się doskonalić zawodowo – pomyślnie ukończył liczne szkolenia i kursy z dziedziny endodoncji. W roku 2016 został zwycięzcą międzynarodowego konkursu endodontycznego „Zerodonto International Endodontic Contest” (juror: Arnaldo Castelucci).
Jeden z 8 wiodących speakerów, którzy wzięli udział w kongresie Endomasters 2016 – największej na świecie konferencji endodontycznej odbywającej się za pośrednictwem Internetu, podczas której 39 renomowanych specjalistów endodoncji z 27 krajów świata wygłosiło swoje wykłady.
Dr. Buga jest wykładowcą działającym czynnie w kraju i za granicą. Prowadzi on kursy praktyczne, w ramach których zdradza uczestnikom sekrety zaawansowanych technik endodontycznych pomagających stawić czoła zakrzywionym kanałom korzeniowym oraz powtórnemu leczeniu endodontycznemu trudnych przypadków klinicznych, wyjawia również tajniki endodoncji minimalnie inwazyjnej.
Jego działalność na arenie międzynarodowej objęła jak do tej pory takie kraje jak Węgry, Indie, Indonezja, Malezja, Paragwaj, Rumunia, Portugalia, Rosja, Jordania, Mołdawia, a także wiele innych.
Jest on autorem programu „One on One”, formy indywidualnego praktycznego szkolenia endodontycznego, w którym jak dotąd wzięło udział ponad 25 uczestników z 17 różnych państw.Amr Elwi Helal
Clinical Experience:
- Modified New TECHNIQUE & File Design You can Check My Results in my below Facebook Page (Timeless Endodontics).
- More Than 15 Years’ Experience in Root Canal Treatment
Occupation: (2002-2020):
- MEA Opinion Leader,Speaker, Endostar Poldent .
- Operator in Magrabi Dental Centers & Hospitals Full Time in Endodontics Dpt.
- Operator in King Fahd Hospital KSA Full Time in endodontic DPT. as Endodontic Specialist With honors.
- Instructor Management of Quality Assurance King Fahd Hospital Kingdom of Saudi Arabia.
- Resident in Faculty of Dentistry New Dental Educational Hospital
- Resident in Egyptian national Cancer Institute Dental DPT.
EDUCATION:
- Root Canal Treatment Fellowship Genoa Italy.
- B.D.S. Faculty of Oral and Dental Medicine, Cairo University. Cairo, Egypt. (May-2003
- Dental Implant Diploma Cairo University.
Dr Krzysztof Gończowski ukończył Uniwersytet Jagielloński w Krakowie (2000r). W latach 2001-2007 pracował jako asystent i wykładowca w Instytucie Stomatologii Uniwersytetu Jagiellońskiego (Pracownia Stomatologii Zachowawczej i Endodoncji). Od 2001 prowadzi własną specjalistyczną praktykę lekarską w Krakowie. Dr Gończowski posiada Polskie (nr PWZ: 2658170) oraz Norweskie (nr HPR: 10037928) prawo wykonywania zawodu lekarza stomatologa i pracuje zarówno w Polsce, jak i w Norwegii. W 2005 roku otrzymał stopień doktora nauk medycznych Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, a w 2007 tytuł specjalisty Stomatologii Zachowawczej i Endodoncji. Dwukrotnie przebywał na stypendiach naukowych w Niemczech: Uniwersytet w Kolonii oraz Uniwersytet w Monachium. Od 2005 roku prowadzi wykłady oraz szkolenia praktyczne dla lekarzy dentystów w Polsce i na świecie (wykładał w ponad 35 krajach w Europie, Ameryce Północnej, Azji i Afryce) z zakresu endodoncji, komfortowych i efektywnych znieczuleń miejscowych, sedacji w stomatologii oraz turystyki stomatologicznej. Dr Gończowski jest członkiem polskich i międzynarodowych towarzystw naukowych: ESE (European Society of Endodontology), ERC (European Resuscitation Council), SAAD (Society for the Advancement of Anaesthesia in Dentistry). Opublikował ponad 45 prac naukowych w polskich i zagranicznych czasopismach stomatologicznych. Otrzymał wiele nagród za badania naukowe, między innymi czterokrotnie CED Travel Stipend (IADR) oraz Espertise Talent Award Europe for Young Scientists. W 2010 roku zaprojektował system mikroinstrumentów przeznaczonych do usuwania złamanych fragmentów narzędzi endodontycznych z kanałów korzeniowych – Endo Removal System® (Cerkamed).