Bartłomiej Karaś

lek. dent. Bartłomiej Karaś

Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Ergonomii Stomatologicznej, Polskiego Towarzystwa Endodontycznego oraz European Society of Endodontology.
W 2012 roku uzyskał certyfikat Curriculum Endodontycznego Polskiego Towarzystwa Endodontycznego, a od 2013 roku współpracuje z Działem Badawczym PTE.
Jest uczestnikiem wielu konferencji i kursów praktycznych krajowych i ogólnoeuropejskich oraz autorem publikacji z zakresu endodoncji w recenzowanych czasopismach stomatologicznych.

Od 2013 roku współpracuje z firmami Esdent i Poldent szkoląc lekarzy dentystów, od początku 2014 roku jest konsultantem firmy KerrEndodontics (SybronEndo) a od 2016 wspólnie z firmą Optident szkoli z zakresu wykorzystania tomografii komputerowej w praktyce stomatologicznej. Od 2018 roku jest wykładowcą Akademii Stomatologii założonej przez dr Monikę Dzieciątkowską i współpracuje z firmą Nevadent. Jest współzałożycielem Dental Masters Group.

Temat: „Synergia w endodoncji”

Endodoncja, to bardzo dynamicznie rozwijająca się dziedzina stomatologii.

W ostatnich 15 latach technologie, które zostały zgłębione pozwoliły na osiągnięcie niespotykanych do tej pory rezultatów. Dzięki rewolucyjnemu wykorzystaniu promieni rentgenowskich, pracy w powiększeniu z bezcieniowym oświetleniem oraz zaawansowanej metalurgii możemy przeprowadzać zabiegi endodontyczne na najwyższym poziomie skomplikowania oraz minimalnym poziomie inwazyjności. Należy pamiętać, że jednym z kluczowych elementów terapii jest wiedza operatora o morfologii systemu endodontycznego. Połączenie wysokich kompetencji oraz odpowiednich narzędzi otwiera niespotykane dotąd możliwości.