Eugen Buga

Dr Buga jest specjalistą w dziedzinie zaawansowanej endodoncji mikroskopowej i nowoczesnych technik stomatologicznych, praktykującym w prywatnym gabinecie w Kiszyniowie w Mołdawii. Państwowy Uniwersytet Medyczny i Farmaceutyczny ukończył z wyróżnieniem. Od tamtej pory nie przestaje się doskonalić zawodowo – pomyślnie ukończył liczne szkolenia i kursy z dziedziny endodoncji. W roku 2016 został zwycięzcą międzynarodowego konkursu endodontycznego „Zerodonto International Endodontic Contest” (juror: Arnaldo Castelucci).

Jeden z 8 wiodących speakerów, którzy wzięli udział w kongresie Endomasters 2016 – największej na świecie konferencji endodontycznej odbywającej się za pośrednictwem Internetu, podczas której 39 renomowanych specjalistów endodoncji z 27 krajów świata wygłosiło swoje wykłady.

Dr. Buga jest wykładowcą działającym czynnie w kraju i za granicą. Prowadzi on kursy praktyczne, w ramach których zdradza uczestnikom sekrety zaawansowanych technik endodontycznych pomagających stawić czoła zakrzywionym kanałom korzeniowym oraz powtórnemu leczeniu endodontycznemu trudnych przypadków klinicznych, wyjawia również tajniki endodoncji minimalnie inwazyjnej.
Jego działalność na arenie międzynarodowej objęła jak do tej pory takie kraje jak Węgry, Indie, Indonezja, Malezja, Paragwaj, Rumunia, Portugalia, Rosja, Jordania, Mołdawia, a także wiele innych.

Jest on autorem programu „One on One”, formy indywidualnego praktycznego szkolenia endodontycznego, w którym jak dotąd wzięło udział ponad 25 uczestników z 17 różnych państw.

Temat: „Wybór ‘odpowiedniego’ systemu pilników maszynowych”
Czy dla klinicznie pracującego endodonty może być coś bardziej stresującego niż złamanie pilnika w kanale korzeniowym? W przypadku pilników maszynowych prawdopodobieństwo odseparowania się instrumentu podczas opracowywania kanału korzeniowego jest 7 razy większe niż w przypadku pilników manualnych. Czy dotyczy to wszystkich pilników maszynowych? Otóż nie! Podczas wykładu zamierzam Państwu pokazać, jak wybrać właściwy system maszynowy i nie poddać się agresywnej kampanii marketingowej firm, które przychodzą do Was reklamując swój „cudowny” produkt. W jasny i zwięzły sposób przedstawię Państwu wszystkie istotne cechy odpornego na złamania systemu maszynowego, który pozwala na przeprowadzenie bezpiecznej, szybkiej i efektywnej instrumentacji kanału korzeniowego.

Po wykładzie każdy z Państwa będzie wiedział:

  • dlaczego pilniki maszynowe ulegają złamaniu
  • jak zredukować liczbę złamań do „zera”
  • jak wybrać właściwy system maszynowy
  • jak pracować pilnikiem w sposób szybki i efektywny
  • na czym polega technika bezpiecznej instrumentacji kanału

Temat warsztatu: „Opracowanie trzonowca ‘Zrobione w 60 sekund’”

W dzisiejszych czasach, biorąc pod uwagę wykorzystywaną w konstrukcji pilników endodontycznych zaawansowaną wiedzą metalurgiczną,
instrumentacja kanału korzeniowego staje się procedurą przewidywalną, bezpieczną i powtarzalną.
Im mniej czasu spędzamy w kanale korzeniowym, tym mniej irygantu przedostaje się poza otwór wierzchołkowy.
Do przeprowadzenia całej instrumentacji wcale nie potrzeba wielu pilników. W większości przypadków w zupełności wystarczy 1, 2 lub 3.
W trakcie części warsztatowej nauczę Państwa, jak wykonać szybką i efektywną instrumentację zęba trzonowego w ciągu zaledwie „60 sekund”

Nauczmy się oszczędzać czas i pieniądze, czyli być dochodowym, ale nie kosztem efektywności mającej na uwadze interes pacjenta.