Sergiu Nicola

Od roku 2006 prowadzi prywatną praktykę skupiającą się głównie na stomatologii mikroskopowej. W latach 2006-2008 wziął udział w programie szkolenia podyplomowego na wydziale stomatologii Uniwersytetu im. Carola Davila w Bukareszcie (Rumunia), który pomyślnie ukończył zdobywając tytuł „Master of Endodontology”. Autor licznych wykładów poruszających zagadnienia z dziedziny endodoncji, głównie minimalnie inwazyjne techniki usuwania fragmentów złamanych narzędzi.

Tytuł lekarza stomatologa otrzymał w roku 2003 na wydziale stomatologii Uniwersytetu im. Carola Davila w Bukareszcie (Rumunia). Od roku 2006 prowadzi prywatną praktykę skupiającą się głównie na stomatologii mikroskopowej. W latach 2006-2008 wziął udział w programie szkolenia podyplomowego na wydziale stomatologii Uniwersytetu im. Carola Davila w Bukareszcie (Rumunia), który pomyślnie ukończył zdobywając tytuł „Master of Endodontology”.

Dr. Nicola interesuje się fotografią stomatologiczną, a także możliwościami dokumentacji procedur endodontycznych za pomocą mikroskopu zabiegowego.

Dr. Sergiu Nicola nie jest związany w sposób komercyjny z żadną firmą.

Temat: Zaawansowane techniki rewizji leczenia endodontycznego.

Uczestnicy szkolenia poznają rozmaite techniki usuwania lanych wkładów koronowo-korzeniowych, wkładów wkręcanych i tych na bazie włókna szklanego, a także resztek cementu oraz fragmentów złamanych instrumentów endodontycznych za pomocą niedrogich, szybkich i minimalnie inwazyjnych metod dostępnych w każdym gabinecie stomatologicznym.

Każdą z technik omówimy w szczegółowy sposób, a dla lepszego zrozumienia kolejnych kroków przedstawione zostaną filmy w jakości 4k nagrane podczas leczenia endodontycznego poszczególnych przypadków w moim gabinecie.